PO | Team | W | L | |
---|---|---|---|---|
1 | Dynamo Bryansk | 0 | 0 | |
1 | FC Irtysh Omsk | 0 | 0 | |
1 | Krasnodar II | 0 | 0 | |
1 | FC Murom | 0 | 0 | |
1 | FK Volga Ulyanovsk | 0 | 0 | |
1 | Dzerzhinsk | 0 | 0 | |
1 | FK Mashuk-KMV Pyatigorsk | 0 | 0 | |
1 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |
1 | Rodina-2 | 0 | 0 | |
1 | Torpedo Miass | 0 | 0 |
PO | Team | W | L | |
---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 0 | 0 | |
1 | FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |
1 | FK Kaluga | 0 | 0 | |
1 | FC Novosibirsk | 0 | 0 | |
1 | Tekstilshik Ivanovo | 0 | 0 | |
1 | Volgar G Astrakhan | 0 | 0 | |
1 | Veles | 0 | 0 | |
1 | FK Leningradets | 0 | 0 | |
1 | PFC Kuban | 0 | 0 | |
1 | FK Spartak Kostroma | 0 | 0 |
Promotion | |
Relegation | |
Promotion Playoff |
PO | Team | W | L | |
---|---|---|---|---|
1 | Dynamo Bryansk | 0 | 0 | |
1 | FC Irtysh Omsk | 0 | 0 | |
1 | Krasnodar II | 0 | 0 | |
1 | FC Murom | 0 | 0 | |
1 | FK Volga Ulyanovsk | 0 | 0 | |
1 | Dzerzhinsk | 0 | 0 | |
1 | FK Mashuk-KMV Pyatigorsk | 0 | 0 | |
1 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |
1 | Rodina-2 | 0 | 0 | |
1 | Torpedo Miass | 0 | 0 |
PO | Team | W | L | |
---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 0 | 0 | |
1 | FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |
1 | FK Kaluga | 0 | 0 | |
1 | FC Novosibirsk | 0 | 0 | |
1 | Tekstilshik Ivanovo | 0 | 0 | |
1 | Volgar G Astrakhan | 0 | 0 | |
1 | Veles | 0 | 0 | |
1 | FK Leningradets | 0 | 0 | |
1 | PFC Kuban | 0 | 0 | |
1 | FK Spartak Kostroma | 0 | 0 |
Promotion | |
Relegation | |
Promotion Playoff |
PO | Team | W | L | |
---|---|---|---|---|
1 | Dynamo Bryansk | 0 | 0 | |
1 | FC Irtysh Omsk | 0 | 0 | |
1 | Krasnodar II | 0 | 0 | |
1 | FC Murom | 0 | 0 | |
1 | FK Volga Ulyanovsk | 0 | 0 | |
1 | Dzerzhinsk | 0 | 0 | |
1 | FK Mashuk-KMV Pyatigorsk | 0 | 0 | |
1 | Metallurg Lipetsk | 0 | 0 | |
1 | Rodina-2 | 0 | 0 | |
1 | Torpedo Miass | 0 | 0 |
PO | Team | W | L | |
---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 0 | 0 | |
1 | FK Chelyabinsk | 0 | 0 | |
1 | FK Kaluga | 0 | 0 | |
1 | FC Novosibirsk | 0 | 0 | |
1 | Tekstilshik Ivanovo | 0 | 0 | |
1 | Volgar G Astrakhan | 0 | 0 | |
1 | Veles | 0 | 0 | |
1 | FK Leningradets | 0 | 0 | |
1 | PFC Kuban | 0 | 0 | |
1 | FK Spartak Kostroma | 0 | 0 |
Promotion | |
Relegation | |
Promotion Playoff |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Dinamo Vladivostok | 11 | 1 | 2 | 21 : 10 | 34 | ||
2 | FC Kompozit Pavlovskiy Posad | 10 | 1 | 3 | 24 : 16 | 31 | ||
3 | Cosmos Dolgoprudny | 9 | 1 | 4 | 24 : 14 | 28 | ||
4 | Sakhalin Sakhalinsk | 8 | 2 | 4 | 16 : 10 | 26 | ||
5 | Khimki-M | 7 | 2 | 5 | 18 : 16 | 23 | ||
6 | FK Arsenal Tula II | 6 | 3 | 5 | 19 : 13 | 21 | ||
7 | Salyut Belgorod | 5 | 5 | 4 | 18 : 17 | 20 | ||
8 | Spartak Tambov | 5 | 4 | 5 | 22 : 21 | 19 | ||
9 | FK Ryazan | 5 | 3 | 6 | 14 : 12 | 18 | ||
10 | Zenit Penza | 4 | 4 | 6 | 16 : 18 | 16 | ||
11 | FK Orel | 4 | 3 | 7 | 16 : 19 | 15 | ||
12 | Strogino | 4 | 2 | 8 | 17 : 22 | 14 | ||
13 | FK Kvant Obninsk | 3 | 4 | 7 | 15 : 29 | 13 | ||
14 | SKA-Khabarovsk-M | 2 | 4 | 8 | 19 : 23 | 10 | ||
15 | FK Kolomna | 0 | 5 | 9 | 10 : 29 | 5 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Dinamo Vladivostok | 7 | 1 | 0 | 13 : 2 | 22 | ||
2 | Sakhalin Sakhalinsk | 6 | 2 | 3 | 12 : 7 | 20 | ||
3 | Cosmos Dolgoprudny | 4 | 1 | 2 | 10 : 7 | 13 | ||
4 | FC Kompozit Pavlovskiy Posad | 4 | 1 | 2 | 11 : 9 | 13 | ||
5 | Spartak Tambov | 4 | 0 | 3 | 15 : 15 | 12 | ||
6 | FK Arsenal Tula II | 3 | 2 | 2 | 10 : 5 | 11 | ||
7 | FK Ryazan | 3 | 2 | 2 | 11 : 7 | 11 | ||
8 | Salyut Belgorod | 3 | 2 | 1 | 10 : 7 | 11 | ||
9 | FK Orel | 3 | 2 | 2 | 10 : 9 | 11 | ||
10 | FK Kvant Obninsk | 3 | 2 | 3 | 9 : 14 | 11 | ||
11 | Khimki-M | 3 | 1 | 2 | 8 : 6 | 10 | ||
12 | Zenit Penza | 2 | 1 | 5 | 8 : 12 | 7 | ||
13 | SKA-Khabarovsk-M | 1 | 1 | 2 | 5 : 4 | 4 | ||
14 | Strogino | 1 | 1 | 3 | 4 : 9 | 4 | ||
15 | FK Kolomna | 0 | 3 | 4 | 6 : 14 | 3 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Kompozit Pavlovskiy Posad | 6 | 0 | 1 | 13 : 7 | 18 | ||
2 | Cosmos Dolgoprudny | 5 | 0 | 2 | 14 : 7 | 15 | ||
3 | Khimki-M | 4 | 1 | 3 | 10 : 10 | 13 | ||
4 | FK Dinamo Vladivostok | 4 | 0 | 2 | 8 : 8 | 12 | ||
5 | FK Arsenal Tula II | 3 | 1 | 3 | 9 : 8 | 10 | ||
6 | Strogino | 3 | 1 | 5 | 13 : 13 | 10 | ||
7 | Zenit Penza | 2 | 3 | 1 | 8 : 6 | 9 | ||
8 | Salyut Belgorod | 2 | 3 | 3 | 8 : 10 | 9 | ||
9 | Spartak Tambov | 1 | 4 | 2 | 7 : 6 | 7 | ||
10 | FK Ryazan | 2 | 1 | 4 | 3 : 5 | 7 | ||
11 | Sakhalin Sakhalinsk | 2 | 0 | 1 | 4 : 3 | 6 | ||
12 | SKA-Khabarovsk-M | 1 | 3 | 6 | 14 : 19 | 6 | ||
13 | FK Orel | 1 | 1 | 5 | 6 : 10 | 4 | ||
14 | FK Kvant Obninsk | 0 | 2 | 4 | 6 : 15 | 2 | ||
15 | FK Kolomna | 0 | 2 | 5 | 4 : 15 | 2 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spartak Moscow II | 11 | 4 | 0 | 34 : 8 | 37 | ||
2 | Dinamo Moscow II | 12 | 1 | 2 | 35 : 10 | 37 | ||
3 | Chertanovo | 9 | 3 | 3 | 32 : 19 | 30 | ||
4 | Baltika-BFU Kaliningrad | 9 | 3 | 3 | 29 : 21 | 30 | ||
5 | Saturn Ramenskoye | 7 | 4 | 4 | 28 : 19 | 25 | ||
6 | Zenit St Petersburg II | 7 | 3 | 5 | 24 : 19 | 24 | ||
7 | Dinamo Vologda | 5 | 5 | 5 | 20 : 18 | 20 | ||
8 | Rodina-M | 5 | 5 | 5 | 23 : 20 | 20 | ||
9 | Dinamo St Petersburg | 6 | 2 | 7 | 25 : 26 | 20 | ||
10 | FC Irkutsk 2020 | 5 | 5 | 5 | 17 : 25 | 20 | ||
11 | Torpedo Vladimir | 6 | 2 | 7 | 23 : 19 | 20 | ||
12 | FK Tver | 4 | 4 | 7 | 17 : 22 | 16 | ||
13 | FK Znamya Truda | 4 | 2 | 9 | 15 : 30 | 14 | ||
14 | Luch Energiya | 2 | 4 | 9 | 8 : 21 | 10 | ||
15 | Zvezda St Petersburg | 1 | 3 | 11 | 13 : 41 | 6 | ||
16 | FC Yenisey Krasnoyarsk II | 1 | 2 | 12 | 10 : 35 | 5 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spartak Moscow II | 7 | 2 | 0 | 21 : 4 | 23 | ||
2 | Baltika-BFU Kaliningrad | 7 | 0 | 1 | 15 : 6 | 21 | ||
3 | Dinamo Moscow II | 6 | 0 | 1 | 20 : 6 | 18 | ||
4 | Zenit St Petersburg II | 5 | 2 | 1 | 16 : 10 | 17 | ||
5 | Dinamo Vologda | 5 | 2 | 1 | 15 : 7 | 17 | ||
6 | Rodina-M | 4 | 3 | 1 | 15 : 7 | 15 | ||
7 | Dinamo St Petersburg | 4 | 1 | 2 | 13 : 8 | 13 | ||
8 | Saturn Ramenskoye | 4 | 1 | 1 | 11 : 3 | 13 | ||
9 | Chertanovo | 4 | 1 | 2 | 17 : 10 | 13 | ||
10 | FC Irkutsk 2020 | 2 | 2 | 1 | 9 : 10 | 8 | ||
11 | FK Znamya Truda | 2 | 1 | 5 | 8 : 17 | 7 | ||
12 | FK Tver | 1 | 3 | 3 | 8 : 10 | 6 | ||
13 | Zvezda St Petersburg | 1 | 3 | 4 | 10 : 19 | 6 | ||
14 | Torpedo Vladimir | 2 | 0 | 5 | 10 : 13 | 6 | ||
15 | Luch Energiya | 1 | 3 | 4 | 3 : 9 | 6 | ||
16 | FC Yenisey Krasnoyarsk II | 1 | 2 | 6 | 8 : 15 | 5 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Moscow II | 6 | 1 | 1 | 15 : 4 | 19 | ||
2 | Chertanovo | 5 | 2 | 1 | 15 : 9 | 17 | ||
3 | Torpedo Vladimir | 4 | 2 | 2 | 13 : 6 | 14 | ||
4 | Spartak Moscow II | 4 | 2 | 0 | 13 : 4 | 14 | ||
5 | Saturn Ramenskoye | 3 | 3 | 3 | 17 : 16 | 12 | ||
6 | FC Irkutsk 2020 | 3 | 3 | 4 | 8 : 15 | 12 | ||
7 | FK Tver | 3 | 1 | 4 | 9 : 12 | 10 | ||
8 | Baltika-BFU Kaliningrad | 2 | 3 | 2 | 14 : 15 | 9 | ||
9 | Zenit St Petersburg II | 2 | 1 | 4 | 8 : 9 | 7 | ||
10 | FK Znamya Truda | 2 | 1 | 4 | 7 : 13 | 7 | ||
11 | Dinamo St Petersburg | 2 | 1 | 5 | 12 : 18 | 7 | ||
12 | Rodina-M | 1 | 2 | 4 | 8 : 13 | 5 | ||
13 | Luch Energiya | 1 | 1 | 5 | 5 : 12 | 4 | ||
14 | Dinamo Vologda | 0 | 3 | 4 | 5 : 11 | 3 | ||
15 | FC Yenisey Krasnoyarsk II | 0 | 0 | 6 | 2 : 20 | 0 | ||
16 | Zvezda St Petersburg | 0 | 0 | 7 | 3 : 22 | 0 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 10 | 2 | 1 | 28 : 8 | 32 | ||
2 | Amkar Perm | 9 | 3 | 1 | 21 : 6 | 30 | ||
3 | Smena Kazan | 8 | 4 | 1 | 29 : 18 | 28 | ||
4 | Rubin Kazan II | 6 | 5 | 2 | 15 : 8 | 23 | ||
5 | Ural-D Yekaterinburg | 6 | 4 | 3 | 15 : 11 | 22 | ||
6 | Krylia Sovetov II | 3 | 8 | 2 | 11 : 13 | 17 | ||
7 | Uralets Nizhny Tagil | 4 | 4 | 5 | 12 : 16 | 16 | ||
8 | FC Volna Nizhny Novgorod | 4 | 3 | 6 | 16 : 16 | 15 | ||
9 | Nosta Novotroitsk | 4 | 2 | 7 | 19 : 22 | 14 | ||
10 | Dynamo Barnaul | 3 | 3 | 7 | 18 : 23 | 12 | ||
11 | FC Orenburg II | 3 | 2 | 8 | 18 : 28 | 11 | ||
12 | FC Nizhniy Novgorod-2 | 2 | 5 | 6 | 10 : 21 | 11 | ||
13 | FK Akron-M Tolyatti | 3 | 0 | 10 | 8 : 21 | 9 | ||
14 | FK Lada Tolyatti | 2 | 3 | 8 | 13 : 22 | 9 |
Promotion |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 6 | 0 | 0 | 18 : 3 | 18 | |
2 | Amkar Perm | 5 | 2 | 1 | 13 : 5 | 17 | |
3 | Smena Kazan | 3 | 3 | 1 | 16 : 10 | 12 | |
4 | Ural-D Yekaterinburg | 3 | 3 | 1 | 9 : 6 | 12 | |
5 | Rubin Kazan II | 3 | 1 | 1 | 7 : 3 | 10 | |
6 | Krylia Sovetov II | 2 | 4 | 1 | 8 : 7 | 10 | |
7 | FK Lada Tolyatti | 2 | 2 | 3 | 8 : 8 | 8 | |
8 | FC Nizhniy Novgorod-2 | 2 | 2 | 3 | 5 : 5 | 8 | |
9 | FC Orenburg II | 2 | 2 | 3 | 13 : 15 | 8 | |
10 | Nosta Novotroitsk | 2 | 1 | 4 | 8 : 9 | 7 | |
11 | FC Volna Nizhny Novgorod | 2 | 0 | 4 | 8 : 10 | 6 | |
12 | FK Akron-M Tolyatti | 2 | 0 | 5 | 6 : 10 | 6 | |
13 | Dynamo Barnaul | 1 | 1 | 2 | 6 : 5 | 4 | |
14 | Uralets Nizhny Tagil | 0 | 3 | 3 | 4 : 8 | 3 |
Promotion |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Smena Kazan | 5 | 1 | 0 | 13 : 8 | 16 | |
2 | Dinamo Kirov | 4 | 2 | 1 | 10 : 5 | 14 | |
3 | Amkar Perm | 4 | 1 | 0 | 8 : 1 | 13 | |
4 | Uralets Nizhny Tagil | 4 | 1 | 2 | 8 : 8 | 13 | |
5 | Rubin Kazan II | 3 | 4 | 1 | 8 : 5 | 13 | |
6 | Ural-D Yekaterinburg | 3 | 1 | 2 | 6 : 5 | 10 | |
7 | FC Volna Nizhny Novgorod | 2 | 3 | 2 | 8 : 6 | 9 | |
8 | Dynamo Barnaul | 2 | 2 | 5 | 12 : 18 | 8 | |
9 | Nosta Novotroitsk | 2 | 1 | 3 | 11 : 13 | 7 | |
10 | Krylia Sovetov II | 1 | 4 | 1 | 3 : 6 | 7 | |
11 | FC Orenburg II | 1 | 0 | 5 | 5 : 13 | 3 | |
12 | FK Akron-M Tolyatti | 1 | 0 | 5 | 2 : 11 | 3 | |
13 | FC Nizhniy Novgorod-2 | 0 | 3 | 3 | 5 : 16 | 3 | |
14 | FK Lada Tolyatti | 0 | 1 | 5 | 5 : 14 | 1 |
Promotion |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rostov-M2 | 10 | 2 | 4 | 37 : 17 | 32 | ||
2 | FK Legion Dynamo | 9 | 3 | 4 | 26 : 10 | 30 | ||
3 | FK Forte Taganrog | 9 | 3 | 3 | 26 : 14 | 30 | ||
4 | FK Astrakhan | 9 | 3 | 3 | 21 : 12 | 30 | ||
5 | Dinamo Stavropol | 7 | 6 | 3 | 23 : 16 | 27 | ||
6 | Rubin Yalta | 8 | 2 | 6 | 18 : 15 | 26 | ||
7 | Sevastopol | 7 | 5 | 3 | 19 : 9 | 26 | ||
8 | Stroitel Rostov | 7 | 4 | 5 | 21 : 19 | 25 | ||
9 | Angusht Nazran | 5 | 7 | 4 | 15 : 12 | 22 | ||
10 | Spartak Nalchik | 5 | 5 | 6 | 24 : 21 | 20 | ||
11 | Kuban Holding | 5 | 4 | 7 | 17 : 20 | 19 | ||
12 | FC Nart Cherkessk | 5 | 4 | 7 | 16 : 26 | 19 | ||
13 | FC Biolog-Novokubansk | 5 | 3 | 8 | 21 : 26 | 18 | ||
14 | Pobeda Khasavyurt | 3 | 6 | 7 | 19 : 25 | 15 | ||
15 | FK Druzhba Maikop | 4 | 2 | 9 | 16 : 23 | 14 | ||
16 | Alania Vladikavkaz II | 3 | 3 | 10 | 14 : 40 | 12 | ||
17 | FC Dynamo-2 Makhachkala | 1 | 2 | 13 | 10 : 38 | 5 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Astrakhan | 8 | 1 | 0 | 16 : 4 | 25 | ||
2 | FK Forte Taganrog | 5 | 2 | 1 | 14 : 5 | 17 | ||
3 | Dinamo Stavropol | 5 | 2 | 2 | 14 : 10 | 17 | ||
4 | Rostov-M2 | 5 | 1 | 2 | 15 : 9 | 16 | ||
5 | FK Legion Dynamo | 4 | 3 | 1 | 7 : 4 | 15 | ||
6 | Rubin Yalta | 4 | 1 | 3 | 10 : 7 | 13 | ||
7 | Spartak Nalchik | 3 | 4 | 1 | 14 : 7 | 13 | ||
8 | Stroitel Rostov | 4 | 0 | 1 | 10 : 4 | 12 | ||
9 | FC Nart Cherkessk | 4 | 0 | 2 | 9 : 8 | 12 | ||
10 | Sevastopol | 3 | 3 | 1 | 8 : 1 | 12 | ||
11 | Angusht Nazran | 3 | 2 | 3 | 9 : 6 | 11 | ||
12 | FC Biolog-Novokubansk | 3 | 2 | 4 | 15 : 14 | 11 | ||
13 | Kuban Holding | 2 | 4 | 4 | 10 : 13 | 10 | ||
14 | FK Druzhba Maikop | 3 | 0 | 4 | 10 : 8 | 9 | ||
15 | Pobeda Khasavyurt | 1 | 5 | 2 | 8 : 10 | 8 | ||
16 | Alania Vladikavkaz II | 2 | 1 | 5 | 12 : 27 | 7 | ||
17 | FC Dynamo-2 Makhachkala | 0 | 1 | 7 | 5 : 20 | 1 |
Promotion | |
Relegation |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rostov-M2 | 5 | 1 | 2 | 22 : 8 | 16 | ||
2 | FK Legion Dynamo | 5 | 0 | 3 | 19 : 6 | 15 | ||
3 | Sevastopol | 4 | 2 | 2 | 11 : 8 | 14 | ||
4 | FK Forte Taganrog | 4 | 1 | 2 | 12 : 9 | 13 | ||
5 | Rubin Yalta | 4 | 1 | 3 | 8 : 8 | 13 | ||
6 | Stroitel Rostov | 3 | 4 | 4 | 11 : 15 | 13 | ||
7 | Angusht Nazran | 2 | 5 | 1 | 6 : 6 | 11 | ||
8 | Dinamo Stavropol | 2 | 4 | 1 | 9 : 6 | 10 | ||
9 | Kuban Holding | 3 | 0 | 3 | 7 : 7 | 9 | ||
10 | Pobeda Khasavyurt | 2 | 1 | 5 | 11 : 15 | 7 | ||
11 | Spartak Nalchik | 2 | 1 | 5 | 10 : 14 | 7 | ||
12 | FC Biolog-Novokubansk | 2 | 1 | 4 | 6 : 12 | 7 | ||
13 | FC Nart Cherkessk | 1 | 4 | 5 | 7 : 18 | 7 | ||
14 | FK Astrakhan | 1 | 2 | 3 | 5 : 8 | 5 | ||
15 | FK Druzhba Maikop | 1 | 2 | 5 | 6 : 15 | 5 | ||
16 | Alania Vladikavkaz II | 1 | 2 | 5 | 2 : 13 | 5 | ||
17 | FC Dynamo-2 Makhachkala | 1 | 1 | 6 | 5 : 18 | 4 |
Promotion | |
Relegation |