Stadium: Municipal Sibiu Round: 6
Referee: Andrei Florin Chivulete Home Manager: Liviu Ciobotariu Away Manager: Catalin Anghel
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CS U Craiova | 3 | 2 | 0 | 8 : 3 | 11 | ||
2 | Otelul Galati | 3 | 2 | 0 | 7 : 3 | 11 | ||
3 | Universitatea Cluj | 2 | 3 | 0 | 7 : 4 | 9 | ||
4 | Dinamo Bucharest | 2 | 2 | 1 | 13 : 8 | 8 | ||
5 | ACS Sepsi | 2 | 2 | 1 | 7 : 6 | 8 | ||
6 | CFR Cluj | 2 | 1 | 2 | 10 : 9 | 7 | ||
7 | ACS UTA Batrana Doamna | 1 | 3 | 1 | 5 : 6 | 6 | ||
8 | Petrolul Ploiesti | 1 | 3 | 1 | 2 : 4 | 6 | ||
9 | FCSB | 1 | 2 | 1 | 6 : 7 | 5 | ||
10 | AFC Hermannstadt | 1 | 2 | 2 | 4 : 6 | 5 | ||
11 | Gloria Buzau | 1 | 2 | 2 | 5 : 8 | 5 | ||
12 | FC Unirea 2004 Slobozia | 1 | 2 | 2 | 4 : 7 | 5 | ||
13 | Rapid Bucuresti | 0 | 4 | 1 | 6 : 7 | 4 | ||
14 | Farul Constanta | 1 | 1 | 3 | 4 : 5 | 4 | ||
15 | CSM Politehnica Iasi | 1 | 1 | 3 | 4 : 7 | 4 | ||
16 | FC Botosani | 1 | 0 | 3 | 4 : 6 | 3 |
Championship round | |
Relegation Round |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Bucharest | 2 | 0 | 0 | 8 : 2 | 6 | ||
2 | CFR Cluj | 2 | 0 | 2 | 8 : 7 | 6 | ||
3 | AFC Hermannstadt | 1 | 2 | 0 | 3 : 2 | 5 | ||
4 | Petrolul Ploiesti | 1 | 2 | 0 | 1 : 0 | 5 | ||
5 | CS U Craiova | 1 | 1 | 0 | 4 : 2 | 4 | ||
6 | Otelul Galati | 1 | 1 | 0 | 1 : 0 | 4 | ||
7 | CSM Politehnica Iasi | 1 | 1 | 1 | 4 : 4 | 4 | ||
8 | ACS Sepsi | 1 | 1 | 1 | 3 : 3 | 4 | ||
9 | FCSB | 1 | 1 | 1 | 4 : 5 | 4 | ||
10 | Universitatea Cluj | 1 | 0 | 0 | 3 : 1 | 3 | ||
11 | Farul Constanta | 1 | 0 | 2 | 2 : 2 | 3 | ||
11 | ACS UTA Batrana Doamna | 0 | 3 | 0 | 2 : 2 | 3 | ||
13 | Rapid Bucuresti | 0 | 2 | 0 | 4 : 4 | 2 | ||
14 | Gloria Buzau | 0 | 1 | 1 | 2 : 3 | 1 | ||
14 | FC Unirea 2004 Slobozia | 0 | 1 | 1 | 2 : 3 | 1 | ||
16 | FC Botosani | 0 | 0 | 1 | 2 : 3 | 0 |
Championship round | |
Relegation Round |
PO | Team | W | D | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Otelul Galati | 2 | 1 | 0 | 6 : 3 | 7 | ||
2 | CS U Craiova | 2 | 1 | 0 | 4 : 1 | 7 | ||
3 | Universitatea Cluj | 1 | 3 | 0 | 4 : 3 | 6 | ||
4 | ACS Sepsi | 1 | 1 | 0 | 4 : 3 | 4 | ||
5 | Gloria Buzau | 1 | 1 | 1 | 3 : 5 | 4 | ||
6 | FC Unirea 2004 Slobozia | 1 | 1 | 1 | 2 : 4 | 4 | ||
7 | ACS UTA Batrana Doamna | 1 | 0 | 1 | 3 : 4 | 3 | ||
8 | FC Botosani | 1 | 0 | 2 | 2 : 3 | 3 | ||
9 | Dinamo Bucharest | 0 | 2 | 1 | 5 : 6 | 2 | ||
10 | Rapid Bucuresti | 0 | 2 | 1 | 2 : 3 | 2 | ||
11 | CFR Cluj | 0 | 1 | 0 | 2 : 2 | 1 | ||
11 | FCSB | 0 | 1 | 0 | 2 : 2 | 1 | ||
13 | Farul Constanta | 0 | 1 | 1 | 2 : 3 | 1 | ||
14 | Petrolul Ploiesti | 0 | 1 | 1 | 1 : 4 | 1 | ||
15 | AFC Hermannstadt | 0 | 0 | 2 | 1 : 4 | 0 | ||
16 | CSM Politehnica Iasi | 0 | 0 | 2 | 0 : 3 | 0 |
Championship round | |
Relegation Round |